لوگو سایت

9:00 - 17:00

ساعت کاری

02128111107

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید

وکیل دیوان عدالت اداری

تامین حقوق در برابر سازمان‌های دولتی

دادخواهی موفق با خدمات وکیل دیوان عدالت اداری

شکی نیست که ارگان‌های دولتی همواره در حال خدمت‌رسانی به هموطنان هستند. با این حال گاهی شرایطی پیش می‌آید که مصوبه داخلی یا عملکرد یک نهاد دولتی در تعارض با حقوق مردم قرار می‌گیرد. دیوان عدالت اداری، نهاد رسیدگی به پرونده‌هایی است که در این زمینه ایجاد می‌شوند. برای ایجاد یا پیشبرد این پرونده‌ها بهترین روش، استفاده از خدمات وکیل دیوان عدالت اداری است. وکلای ما در موسسه حقوقی رامان آماده خدمت‌رسانی به شما در این زمینه هستند.

Play Video about ارائه خدمات مشاوره

حقوق شما را در برابر نهادهای دولتی تامین می‌کنیم

برخی از وکلای موسسه حقوقی رامان دارای تخصص و تجربه طولانی در رسیدگی به پرونده‌های شکایت علیه ارگان‌های دولتی هستند. دیوان عدالت اداری نهادی با قوانین و عملکردهایی متفاوت نسبت به دادگاه‌ها و قوه قضائیه است و ارائه شکایت به آن‌ها نیازمند آشنایی با عملکردها و قوانین این نهاد است. به‌همین دلیل افراد و شرکت‌هایی که بخواهند علیه یک نهاد دولتی در این دیوان شکایت کنند، بهتر است از خدمات یک وکلای خبره رامان بهره‌مند شوند. وکلای رامان با برگزاری جلسات مشاوره و خدمات دیگر به شما در تامین حقوق‌تان در برابر این نهادها کمک می‌کنند.

خدمات گسترده وکلای دیوان عدالت اداری رامان

درست مانند هر نوعی از دادخواهی، وکلای دیوان عدالت اداری رامان نیز با تخصص خود، بهترین دفاع را از شما خواهند داشت تا حقوق شما تامین شود. آغاز این روند بی‌شک با مشاوره اولیه و تعیین اهداف و بررسی راهکارهای قانونی آغاز می‌شود.

خدمات متنوع وکلای مجموعه رامان در راستای تامین حقوق در برابر ارگان‌های دولتی عبارتند از:

 • پیگیری پرونده شکایت در دیوان عدالت اداری در مراحل مختلف
 • ثبت دادخواست اعاده دادرسی
 • ثبت درخواست اعمال ماده ۷۹ در دیوان
 • ارائه مشاوره برای ایجاد پرونده‌های مرتبط با دیوان عدالت اداری
 • ثبت درخواست دستور موقت
 • ثبت درخواست ابطال مصوبه در هیات عمومی دیوان عدالت اداری
خدمات گسترده وکلای دیوان عدالت اداری رامان

ویژگی‌های وکلای دیوان عدالت اداری مجموعه رامان

ویژگی‌های وکلای دیوان عدالت اداری مجموعه رامان

پیگیری پرونده‌های دیوان عدالت اداری امری اختیاری است، با این حال تجربه وکلای متخصص در پرونده‌ها و فرآیندهای رسیدگی به پرونده در دیوان عدالت، بهره‌گیری از این خدمات وکلا را اجتناب‌ناپذیر می‌سازد. برای مثال، یک وکیل دیوان عدالت اداری در مجموعه رامان می‌تواند موثرترین شیوه و ساده‌ترین راه را برای دریافت بهترین نتیجه از پرونده شکایت در دیوان عدالت اداری به شما معرفی کند.

برخی از ویژگی‌های دیگر وکلای دیوان عدالت اداری رامان عبارتند از:

 • برخورداری از فن بیان قوی و مهارت‌های ارتباطی
 • تسلط کامل بر قوانین و روندهای رسیدگی در دیوان عدالت اداری
 • صداقت، امانت‌داری و رازداری
 • دقت بالا در بررسی پرونده و ارائه راهکارهای مختلف

تنوع موضوعات شکایت و مواردی که باعث تشکیل پرونده می‌شوند

دیوان عدالت اداری یکی از نهادهای بسیار مهم در ساختار قضایی و سیستم تامین عدالت در ایران است. بر اساس قوانین و خدمات این سازمان، وکلای دیوان عدالت اداری می‌توانند پرونده‌هایی با موضوعات مختلف را علیه نهادهای گوناگون دولتی برای شما ایجاد و تنظیم کنند. برخی از این موارد را با هم مرور می‌کنیم:

 • شکایت علیه تصمیمات هر نهاد دولتی از جمله شهرداری‌ها، وزارتخانه‌ها و سازمان‌های دیگر
 • شکایت علیه تصمیمات شوراها، هیات‌ها و کمیسیون‌های نهادهای دولتی
 • شکایت علیه نهادهای دولتی در مورد آیین‌نامه‌ها و مصوبات نهادهای دولتی
 • شکایت علیه ارگان‌های دولتی در زمینه اقدامات مرتبط با قانون استخدام کشوری

سوالی دارید؟

درخواست خود را ثبت کنید

کمک به تنظیم دادخواست توسط وکیل دیوان عدالت اداری

تنظیم دادخواست یکی از نخستین مراحل در طرح شکایت علیه نهادهای دولتی است. دیوان عدالت از طریق دادخواست تنظیم شده می‌توان به بررسی تعارض ایجاد شده بین حقوق شرکت‌ها و افراد با مصوبه‌های نهادهای دولتی یا عملکرد ماموران این ارگان‌ها و تصمیمات آن‌ها بپردازد. در این دادخواست اطلاعاتی مانند: مشخصات شاکی، مشخصات طرف شکایت، موضوع شکایت و خواسته و تشریح موارد گوناگون ثبت می‌شوند.

توجه داشته باشید، موفقیت شما در دادخواهی به تنظیم صحیح این دادخواست بستگی دارد. به‌همین دلیل ما معتقدیم برای موفقیت بهتر است این دادخواست زیر نظر وکیل دیوان عدالت اداری تنظیم شود. وکلای رامان با بهترین شیوه‌های طرح دادخواست و مدارک مورد نیاز برای طرح دادخواست علیه هر نهاد دولتی آشنا دارند و بهترین خدمات را در این زمینه به شما ارائه می‌دهند.

کمک به صدور دستور موقت توسط وکیل دیوان عدالت اداری

رسیدگی به دادخواست‌ها در دیوان عدالت اداری گاهی بسیار بیش از روند رایج در پرونده‌های قضایی طول می‌کشد. این زمان طولانی ممکن است باعث تضییع بیشتر حقوق شما شود. وکلای رامان به شما کمک می‌کنند تا با ارائه درخواست دستور موقت، عملیات یا شرایطی را که باعث تضییع حقوق شما می‌شوند، تا تعیین تکلیف پرونده و ارسال حکم متوقف کنند. این روش باعث می‌شود که افراد و شرکت‌ها در مدت رسیدگی به پرونده نیز با خسارت بیشتر مواجه نشوند.

درخواست تجدید نظر با خدمات وکلای دیوان عدالت اداری رامان

رسیدگی به دادخواست‌های افراد و شرکت‌ها در دیوان عدالت ابتدا در شعبی با نام شعب بدوی آغاز می‌شود. توزیع پرونده‌ها به این شعب بر اساس موضوع شکایات انجام می‌شود. در بسیاری از مواقع این امکان وجود دارد که رای این شعب مورد رضایت و قبول شما نباشد. در این مواقع وکلای رامان می‌توانند دادخواست دیگری را برای تجدید بر حکم برای شما تنظیم کنند. در این مرحله دادخواست جدید به شعب تجدید نظر دیوان ارسال می‌شود.

رسیدگی موفق به پرونده‌های دیوان عدالت اداری با خدمات وکلای رامان

طرح شکایت یکی از مهم‌ترین مراحل در ایجاد هر پرونده قضایی است. وکلای موسسه حقوقی هرمس با تجربه سال‌ها پیگیری پرونده‌های شکایت در دیوان عدالت اداری و تسلط بر قوانین این نهاد می‌توانند بهترین دادخواست را برای شما تنظیم کنند. اگر دارای پرونده‌ای در این دیوان هستید و به پیگیری مناسب و یا ارائه داخواست تجدید نظر نیاز دارید، وکلای رامان خدمات مشاوره تخصصی و نیز تنظیم دادخواست تجدید نظر را برای شما انجام می‌دهند. با خدمات این وکلا می‌توانید اطمینان داشته که بر اساس قوانین، بهترین نتیجه ممکن را از پرونده و دادخواست خود دریافت خواهید کرد.

برای دریافت مشاوره رایگان با ما در تماس باشید