لوگو سایت

9:00 - 17:00

ساعت کاری

02128111107

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید

زمان مطالعه: 6 دقیقه
جلوگیری از فسخ قرارداد

جلوگیری از فسخ قرارداد

جلوگیری از فسخ قرارداد

جلوگیری از فسخ قرارداد

فهرست مطالب

جلوگیری از فسخ قرارداد مطلبی است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت. امروزه قراردادها در زمینه‌های مختلف کاری اهمیت بسیار زیادی دارند و معمولا دو طرف قرارداد نگرانی‌های مختلفی را تجربه می‌کنند. فسخ قرارداد یک‌طرفه یکی از مهم‌ترین مشکلاتی است که معمولا در قراردادهای کاری شاهد آن هستیم. گاهی اوقات قراردادها به شکلی بسته می‌شوند که یک شخص به‌راحتی می‌تواند تحت شرایطی قرارداد خود را فسخ کند. در چنین مواردی معمولا این سوال به ذهن می‌رسد که چگونه می‌توان اقدام به جلوگیری از فسخ قرارداد شخص مقابل کرد؟

به‌طورکلی راهکارهای مختلفی برای جلوگیری از فسخ در قراردادهای کاری وجود دارد که هریک از این راهکارها دارای مزایای مخصوص به خود هستند. ما در ادامه این مطلب قصد داریم کمی بیشتر درباره راهکارهایی که برای جلوگیری از فسخ این قراردادها وجود دارد صحبت کرده و اطلاعات مفید و کاربردی را دراین‌خصوص در اختیار شما قرار دهیم. پس اگر شما هم علاقه‌مند به داشتن اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید مطالعه ادامه این مطلب می‌تواند به میزان زیادی برای شما مفید و کاربردی باشد.

آیا امکان فسخ قرارداد در تمامی قراردادها لازم است؟

پیش از آنکه بخواهیم درباره راهکارهای جلوگیری از فسخ قرارداد صحبت کرده و اطلاعاتی را دراین‌خصوص در اختیار شما قرار دهیم اجازه دهید تا کمی بیشتر درباره اهمیت فسخ قرارداد در قراردادهای کاری مختلف صحبت کنیم. یکی از مهم‌ترین دلایلی که باعث می‌شود تا افراد اقدام به تعیین شروطی برای فسخ قرارداد کنند این است که نگرانی‌هایی در خصوص عدم متعهد بودن شخص مقابل دارند. افراد علاقه‌مند هستند تا اگر شخص مقابل به تعهدات خود عمل نکرد به‌راحتی بتوانند قراردادی که دارند را فسخ کنند.

حال ممکن است این سوال در ذهن به وجود بیاید که آیا در تمامی قراردادها چنین شروطی موردنیاز است؟ قطعا این‌طور نیست. شما تنها در برخی از قراردادهای خاص نیاز دارید تا شروطی را برای فسخ یک‌طرفه قرارداد خود قرار دهید. شرایطی که در قراردادهای مختلف وجود دارد معمولا از تعیین چنین شروطی جلوگیری می‌کند؛ ولی یکی از اشتباهاتی که اکثر افراد مرتکب آن می‌شوند این است که در تمامی قراردادهای خود بدون توجه داشتن به شروط و محدودیت‌هایی که وجود دارد قابلیت فسخ قرارداد را قرار می‌دهند.همین عامل نیز باعث می‌شود تا بعدها با مشکلات و چالش‌های بسیار جدی مواجه شوند.

شرط اسقاط کافه خیارات در قراردادها

یکی از مهم‌ترین شروطی که برای جلوگیری از فسخ قرارداد وجود دارد و شما حتما باید دقت کافی را به واردکردن این شرط در قرارداد خود داشته باشید شرط اسقاط کافه خیارات است. این شرط یکی از بهترین روش‌ها برای جلوگیری از فسخ یک‌طرفه قرارداد است که در بیشتر قراردادها وارد می‌شود. بسیاری از افرادی که اقدام به بستن یک قرارداد می‌کنند نسبت به این شرط اطلاعی ندارند و همین عامل نیز باعث می‌شود تا در آینده مشکلات قانونی بسیار زیادی برای آنها به وجود بیاید.

یک نکته بسیار مهم که باید به آن دقت داشته باشید این است که قراردادن این شرط در قراردادهای مختلف از نظر قانون مدنی هیچ مشکلی ندارند و طبق قوانینی که امروزه در جمهوری اسلامی ایران وجود دارد هریک از طرفین یک قرارداد می‌توانند این شرط را در قراردادهای خود وارد کنند که هیچ‌یک از طرفین حق فسخ کردن قرارداد را ندارند. این شرط در واقع شرطی است که در قانون مشخص شده و مطابق با آن در صورت وجود داشتن چنین شرطی در قرارداد امکان فسخ برای هیچ‌یک از طرفین وجود نخواهد داشت.

پس بهترین راهکاری که برای جلوگیری از فسخ قرارداد پیش روی شما قرار دارد استفاده از چنین شرطی داخل قراردادی است که تنظیم می‌کنید.

وکیل دعاوی امور قراردادها برای جلوگیری از فسخ قراردادها میتواند با ارائه راهکارهایی در این زمینه کارگشا باشد.

عدم اجازه فسخ قرارداد حتی برای مدت‌زمان یک ساعت

یکی از نکات بسیار مهمی که باید به آن دقت داشته باشید این است که به‌هیچ‌وجه اجازه فسخ قرارداد را به شخص مقابل خود ندهید. در واقع شما باید از مشاور حقوقی که کمک می‌گیرید بخواهید تا حتی برای مدت‌زمان یک ساعت نیز اجازه فسخ قرارداد را ندهد. در بسیاری از موارد افراد از چنین قابلیتی سواستفاده کرده و پس از آنکه مبلغی را از شما دریافت می‌کنند اقدام به فسخ قرارداد می‌کنند که این مسئله مشکلات و چالش‌های زیادی را برای شما به وجود می‌آورد.

این روش برای جلوگیری از فسخ قرارداد باعث می‌شود تا شما بتوانید با اطمینان بیشتری مبالغ مختلف را در قرارداد خود به شخص مقابل پرداخت کنید و نگرانی در خصوص فسخ شدن قراردادی که دارید نداشته باشید. نکته مهم دیگری که باید به آن دقت داشته باشید این است که حتما در طول این روند از یک وکیل کارکشته و باتجربه کمک بگیرید تا بتوانید نتیجه بهتری را در واردکردن این شرط در قرارداد خود دریافت کرده و هرگونه مسیر فسخ قرارداد برای طرفین را ببندید.

کارشناس اسناد و مسئول ثبت قرارداد شما از واردکردن شرط عدم فسخ خودداری می‌کند

یکی از چالش‌های بسیار جدی که اکثر افراد در زمان واردکردن شرط عدم فسخ قرارداد برای جلوگیری از فسخ قرارداد توسط هریک از طرفین در قرارداد با آن مواجه می‌شوند این است که معمولا کارشناس حقوقی و شخصی که وظیفه ثبت قرارداد شما را برعهده دارد از انجام چنین اقدامی خودداری می‌کند. معمولا دلیلی که توسط او بیان می‌شود این است که عرف جامعه به این شکل است که باید شرط پشیمانی برای قرارداد گذاشته شود و در ازای آن مبلغی به‌عنوان خسارت برداشته شود.

در چنین شرایطی شما باید دقت داشته باشید که این حق قانونی شماست که از کارشناس بخواهید تا قرارداد را دقیقا به همان شکلی که شما می‌خواهید به ثبت برساند. در واقع کارشناس در این شرایط تنها تلاش می‌کند تا بتواند شما را قانع کند که به همان شکلی که او می‌خواهد قرارداد را ثبت کنید؛ ولی شما نباید این نکته را فراموش کنید که او در نهایت مجبور است تا به خواسته‌های شما عمل کند. پس در این شرایط تنها کافی است که آنچه که می‌خواهید را به‌صورت واضح به او بیان کرده و از او بخواهید توجهی به عرف نداشته باشد.

آیا روش‌های دیگری نیز برای جلوگیری از فسخ قرارداد وجود دارد؟

گاهی اوقات ممکن است هریک از طرفین قرارداد توجهی به واردکردن شرط جلوگیری از فسخ قرارداد نداشته باشند و پس از این‌که قرارداد خود را به ثبت رساندند قصد داشته باشند تا از فسخ شدن آن جلوگیری کنند. معمولا انجام چنین کاری ممکن است چالش‌ها و مشکلات زیادی را برای شما به همراه داشته باشد. به همین علت نیز معمولا کارشناسان توصیه می‌کنند که در صورت بروز چنین شرایطی سعی کنید حتما از یک وکیل کارکشته و باتجربه کمک بگیرید.

یک نکته مهم دیگر که باید در زمان استفاده از شرط اسقاط کافه خیارات در قراردادی که تنظیم می‌کنید به آن دقت داشته باشید این است که حتما تلاش کنید تا در قسمت توضیحات نیز نکته‌ای در خصوص فسخ کردن قرارداد وارد نکنید. با وجود این‌که برخی از افراد از اسقاط کافه خیارات در تمامی قراردادهای خود استفاده می‌کنند؛ ولی زمانی که وارد بخش توضیحات می‌شوند شرایطی را وارد می‌کنند که مطابق با آن شخص می‌تواند اقدام به فسخ کردن قرارداد خود کند.برای جلوگیری از بروز چنین مشکلی نیز به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما از یک وکیل خوب و باتجربه کمک بگیرید.

با کمک یک وکیل کارکشته از فسخ قرارداد خود جلوگیری کنید

احتمالا این سوال در ذهن شما هم به وجود آمده است که چرا باید از یک وکیل خوب و باتجربه برای جلوگیری از فسخ قرارداد استفاده کنیم؟ پاسخ‌دادن به این سوال ممکن است کمی سخت و دشوار باشد؛ ولی شما باید به یک نکته کلیدی و بسیار مهم دراین‌خصوص دقت داشته باشید. این نکته این است که در قراردادهای مختلفی که تنظیم می‌شود عدم توجه به برخی از جزئیات توسط شما باعث می‌شود تا شخص مقابل شما به‌راحتی هرچه تمام بتواند قرارداد خود را فسخ کند.

رد بخش قبلی برخی از این جزئیات را بیان کرده و اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دادیم. حال ممکن است جزئیات قانونی بسیار مهم دیگری نیز وجود داشته باشد که بدون شک می‌تواند مشکلاتی را در قرارداد شما ایجاد کند. حال زمانی که شما از یک وکیل باتجربه در این زمینه کمک می‌گیرید در واقع از او می‌خواهید تا به‌تمامی این جزئیات دقت داشته باشد و دیگر نیازی نیست که شما نگرانی و دغدغه‌ای در این زمینه داشته باشید.پس به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما از خدمات یک وکیل برای جلوگیری از فسخ قرارداد خود استفاده کنید.

نتیجه‌گیری

به‌طورکلی برای این‌که از فسخ شدن قرارداد خود جلوگیری کنید باید به جزئیات قانونی که در این زمینه وجود دارد دقت و توجه داشته باشید. یکی از رایج‌ترین روش‌هایی که امروزه برای جلوگیری از بروز چنین مسئله‌ای در قراردادهای مختلف مورداستفاده قرار می‌گیرد اضافه‌کردن شرط اسقاط کافه خیارات به قراردادهاست که می‌تواند از بروز مشکلاتی در زمینه فسخ شدن قرارداد تا حد زیادی جلوگیری کند. البته در زمان اضافه‌کردن این شرط باید به بخش توضیحات نیز دقت و توجه کافی داشته باشید.

برای جلوگیری از فسخ قرارداد کمک‌گرفتن از یک وکیل خوب و باتجربه بدون شک می‌تواند مزایای زیادی را برای شما داشته باشد. اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که به دنبال یک وکیل کارکشته و باتجربه در این زمینه هستید که با مناسب‌ترین هزینه ممکن بهترین خدمات حقوقی را در اختیار شما قرار دهد به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما از خدمات موسسه حقوقی ما استفاده کرده و از مزایای آن نهایت بهره را ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان