لوگو سایت

9:00 - 17:00

ساعت کاری

02128111107

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید

زمان مطالعه: 10 دقیقه
اعاده اعتبار ورشکسته

هرآنچه که باید درباره اعاده اعتبار ورشکسته بدانید

هرآنچه که باید درباره اعاده اعتبار ورشکسته بدانید

اعاده اعتبار ورشکسته

فهرست مطالب

گاهی اوقات ممکن است به دلایل مختلف حکم ورشکستگی علیه شرکت یا تاجری صادر شود که محدودیت‌های بسیار زیادی را برای این شخص یا شرکت به همراه خواهد داشت. زمانی که یک تاجر اعتبار خود را از دست می‌دهد محرومیت‌های زیادی نیز علیه وی رخ می‌دهد که می‌تواند تاثیر زیادی روی روند کار تجار داشته باشد. حال در چنین شرایطی اعاده اعتبار ورشکسته می‌تواند به تجار کمک کند تا اعتبار ازدست‌رفته خود را بازیابند و بتوانند محدودیت‌هایی که برایشان به وجود آمده را کنار بزنند. البته در این راستا مشورت با یک وکیل دعاوی

شرکت های تجاری میتواند بسیار کمک کننده باشد. 

انجام این کار دارای مراحل خاصی است که بدون داشتن تجربه کافی در این زمینه و همین‌طور دانش تخصصی درباره حقوق و قوانینی که در این حوزه وجود دارند نمی‌توانید این مراحل را طی کنید. به همین علت است که برای انجام این کار نیازمند استفاده از خدمات یک وکیل متخصص در این زمینه خواهید بود. ما در ادامه این مطلب قصد داریم کمی بیشتر درباره اعاده اعتبار برای تجار ورشکسته صحبت کنیم و اطلاعات مفید و کاربردی را دراین‌خصوص در اختیار شما قرار دهیم.

ورشکستگی و مشکلات ناشی از آن برای شرکت‌ها و افراد

ورشکستگی و مشکلات آن

تمام افرادی که مالک یک کسب‌وکار هستند یا تمام شرکت‌ها در بازه‌های زمانی مختلف ممکن است ورشکستگی را تجربه کنند؛ چراکه این مسئله امروزه بسیار رایج شده است و مشکلات مالی که برای این شرکت‌ها یا افراد و کسب‌وکارشان به وجود می‌آید می‌تواند خیلی سریع اعتبار آنها را از بین برده و آنها را ورشکسته کند. زمانی که این افراد یا شرکت‌ها ورشکسته می‌شوند در واقع محدودیت‌های بسیار زیادی را تجربه می‌کنند و ممکن است دیگر نتوانند از اعتبار خود به شکل مناسبی استفاده کنند.

در این شرایط است که اعاده اعتبار ورشکسته می‌تواند به میزان زیادی به آنها کمک کرده و شرایط بهتری را برای آنها به وجود بیاورد. نکته‌ای که باید به آن دقت داشته باشید این است که ورشکستگی می‌تواند آثار بسیار بدی را برای افراد یا شرکت‌ها به همراه داشته باشد. به همین علت است که اکثر افراد و شرکت‌ها پس از ورشکستگی به دنبال راهکارهایی هستند تا بتوانند اعتبار ازدست‌رفته خود را دوباره به دست بیاورند. درصورتی‌که شما هم قصد اعاده اعتبار خود را داشته باشید باید مراحل خاصی را طی کنید.

بااین‌حال پیش از طی‌کردن این مراحل باید بدانید که اعاده اعتبار دارای انواع مختلفی است که آشنایی با هریک از آنها نیز می‌تواند برای شما مفید و سودمند باشد و در این مسیر به میزان زیادی به شما کمک خواهد کرد.

اعاده اعتبار حقی یا همان واقعی

اعاده اعتبار حقی یا همان واقعی

یکی از مهم‌ترین انواع اعاده اعتبار ورشکستگی که امروزه آشنایی با آن برای شرکت‌ها و افراد می‌تواند بسیار مفید و کاربردی باشد اعاده اعتبار حقی است که با نام اعاده اعتبار واقعی نیز شناخته می‌شود. در این روش زمانی که تاجر یا شرکتی ورشکسته می‌شود می‌تواند با پرداخت تمام مخارجی که به آن تعلق‌گرفته است دوباره اعتبار خود را به دست بیاورد. دقت داشته باشید که این مخارج شامل موارد متعددی است که شخص تاجر یا مالک شرکت باید تمام آن را به طور کامل بپردازد.

به‌عنوان‌مثال فرض کنید که کسب‌وکار شما به‌عنوان یک تاجر به تعدادی از افراد بدهکار است و به همین علت نیز اعتبار شرکت شما از شما گرفته شده و به عبارتی ورشکسته شده‌اید. در چنین شرایطی شما نه‌تنها باید بدهکاری‌های خود را به طور کامل بپردازید بلکه باید خساراتی که طلبکاران وارد شده است را نیز پرداخت کنید تا بتوانید اعتبار ازدست‌رفته خود را بازیابی کنید.

آشنایی با اعاده اعتبار قانونی که با نام اعاده اعتبار حکمی نیز شناخته می‌شود

اعاده اعتبار قانونی

اعاده اعتبار قانونی یکی از انواع اعاده اعتبار ورشکستگی به شمار می‌آید که خود دارای مزایای خاصی است. البته این روش شرایط خاصی را نیز دارا است که در این بخش به بررسی این شرایط نیز می‌پردازیم. اولین شرطی که برای دریافت اعتبار مجدد در این روش وجود دارد این است که حداقل باید 5 سال از اعلان ورشکستگی یک شرکت یا شخص گذشته باشد تا شخص بتواند از این روش برای اعاده اعتبار خود یا شرکتش استفاده کند. شرط مهم دیگر این است که تاجر یا شرکت حتما باید صحت عمل خود را به اثبات رسانده باشد.

برای به اثبات رساندن این موضوع نیز شما باید از موسسات حقوقی که دارای تجربه و تخصص بالایی در این زمینه هستند مشورت بگیرید تا بتوانید بهترین عملکرد را داشته باشید. موسسه حقوقی ما یکی از بهترین گزینه‌هایی است که برای انجام این کار پیش روی شما قرار دارد. شرط سومی که در این روش وجود دارد این است که تاجر یا مالک شرکت ورشکسته شده حتما باید رضایت تمام طلبکارانی که باعث ورشکستگی شرکت شده‌اند را جلب کرده یا این‌که بدهی آنها را به طور کامل پرداخت کند.

اهمیت تنظیم دادخواست اعاده اعتبار ورشکسته

تنظیم دادخواست اعاده اعتبار

یکی از مهم‌ترین عواملی که می‌تواند به میزان زیادی روی روند اعاده اعتبار ورشکسته تاثیرگذار باشد و باعث بهترشدن روند این کار شود تنظیم دادخواست بر اساس استانداردها و اصولی است که در این زمینه وجود دارد. این دادخواست باید به طور کامل شامل تمام شرایط تاجر یا شرکتی که قصد اعاده اعتبار دارد باشد و البته نکات جزئی و تخصصی نیز در آن رعایت شده باشد. در ادامه این دادخواست باید توسط تاجر یا مالک شرکت به دادگاه تحویل داده شود تا شرایط پرونده در خصوص آن بررسی شود.

نکته بسیار مهمی که در خصوص تنظیم دادخواست اعاده اعتبار باید بدانید این است که برای تنظیم آن حتما باید از افرادی که تجربه و دانش تخصصی در این زمینه دارند مشورت بگیرید که موسسات حقوقی معتبر می‌توانند بهترین گزینه برای انجام این کار باشند. دقت داشته باشید که اگر دادخواست شما به شکل مناسبی تنظیم نشده باشد یا این‌که مدارکی که به دادگاه ارائه داده‌اید کامل نباشد درخواست شما برای اعاده اعتبار به‌سرعت رد می‌شود.

به همین علت است که کارشناسان معمولا توصیه می‌کنند برای این کار حتما از یک وکیل باتجربه کمک بگیرید.

نقش اهمیت تاجر و وکیلش در دادگاه برای اعاده اعتبار ورشکسته

عملکرد قابل‌قبول در دادگاه

دادگاه اصلی‌ترین مرجعی است که به این موضوع رسیدگی می‌کند و به همین علت نیز باید شما عملکرد بسیار خوبی را در دادگاه از خود نشان دهید تا بتوانید رضایت قاضی پرونده را برای اعاده اعتبار ورشکسته دریافت کنید. در خصوص این موضوع باید به یک نکته کلیدی و بسیار مهم دقت داشته باشید و آن این است که حتما سعی کنید از وکلایی که دارای تجربه زیادی در این زمینه هستند کمک بگیرید؛ چراکه آنها معمولا با ریزه‌کاری‌های این موضوع آشنایی کاملی دارند.

در گام اول شما باید سعی کنید با کمک وکیلی که استخدام کرده‌اید تمام مدارک موردنیاز را به طور کامل جمع‌آوری کرده و به همراه دادخواست تکمیل شده به قاضی دادگاه تحویل دهید. در گام بعدی شما باید با حضور در دادگاه تلاش کنید تا قاضی را راضی کنید که تمام شرایط لازم برای اعاده اعتبار را فراهم کرده‌اید. برای این کار نیز بهتر است که از مشاوره‌هایی که وکیل به شما ارائه می‌دهد استفاده کنید تا نتیجه مطلوب‌تری را دریافت کنید.

با پشت سر گذاشتن این مراحل شما آماده اعاده اعتبار شرکت خود خواهید بود.

برای اعاده اعتبار ورشکسته چه مراحل قانونی طی می‌شود؟

مراحل قانونی اعاده اعتبار

اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که به دنبال اعاده اعتبار ورشکسته هستید بدون شک این سوال در ذهن شما هم به وجود آمده است که چه مراحل قانونی برای این کار طی می‌شود و دادگاه چگونه حکم اعاده اعتبار را برای ما صادر می‌کند؟ در این بخش قصد داریم پاسخ جامع و کاملی را به این سوال بدهیم. پس از این‌که دادخواست شما به دادگاه تحویل داده می‌شود مدیر دفتر دادگاه درخواست شما را به اطلاع تمام طلبکاران می‌رساند و آنها می‌توانند تا یک ماه نسبت به این موضوع اعتراض کنند.

درصورتی‌که اعتراضی از جانب طلبکاران شما دریافت نشود دادگاه وارد مرحله بعدی از اعاده اعتبار شما یا شرکتتان خواهد شد. در گام بعدی مدارک و دلایلی که شما و وکیلتان ارائه داده‌اید توسط متخصصین دادگاه مورد بررسی قرار می‌گیرد و از جنبه‌های گوناگون بررسی و ارزیابی می‌شود. درصورتی‌که در این مدارک و دلایلی که ارائه داده‌اید مشکل خاصی وجود نداشته باشد دادگاه حکم اعاده اعتبار را برای شما صادر می‌کند و شما پس از آن می‌توانید اعتبار خود را بازیابی کنید.

بااین‌حال نباید فراموش کنید که اگر مشکلی در این مدارک وجود داشته باشد دادگاه با درخواست شما مخالفت خواهد کرد.

آیا در صورت ردشدن درخواست می‌توان به حکم دادگاه اعتراض کرد؟

اعتراض به حکم دادگاه

در بخش قبلی درباره فرایند تایید یا رد شدن درخواست شما برای اعاده اعتبار ورشکسته صحبت کردیم و اطلاعاتی را دراین‌خصوص در اختیار شما قرار دادیم. حال در این بخش قصد داریم کمی بیشتر درباره ردشدن درخواست توسط دادگاه صحبت کنیم و به این سوال پاسخ دهیم که اگر درخواست ما توسط حکم دادگاه رد شود امکان اعتراض به حکم دادگاه برای ما وجود خواهد داشت یا خیر؟ زمانی که حکم دادگاه مبنی بر رد شدن درخواست اعاده اعتبار شما است این مسئله می‌تواند به خود دادگاه یا طلبکاران شما وابسته باشد.

به همین علت نیز از نظر قانونی این امکان برای شما فراهم شده تا بتوانید نسبت به این حکم اعتراض کرده و حکم شما توسط طلبکاران و دادگاه مورد ارزیابی مجدد قرار گیرد. نکته بسیار مهمی که دراین‌خصوص باید به آن دقت داشته باشید این است که اشخاصی که مقیم ایران هستند تنها 20 روز برای اعاده اعتبار و اعتراض نسبت به حکمی که علیه آنها صادر شده است وقت دارند. درصورتی‌که در این زمان درخواست اعتراض را ثبت نکنند دیگر اجازه این کار را نخواهند داشت.

استخدام وکیل اعاده اعتبار ورشکسته

اعاده اعتبار ورشکسته برای تجار و همین‌طور بسیاری از شرکت‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است و شما هم باید دقت و توجه بسیار زیادی به این مسئله داشته باشید. به همین منظور بهتر است که حتما از خدمات یک وکیل در این حوزه بهره‌مند شوید تا بتوانید به بهترین شکل ممکن این کار را انجام دهید. وکلایی که در این زمینه فعالیت دارند معمولا خدمات متنوعی را به شما ارائه می‌دهند که در ادامه بیشتر دراین‌خصوص صحبت خواهیم کرد و اطلاعاتی را در اختیار شما قرار می‌دهیم.

به‌طورکلی یک وکیل اعاده اعتبار وکیلی است که دارای دانش تخصصی زیادی در زمینه قوانین تجاری و قوانین موجود در این حوزه بوده و البته دارای تجربه بالایی نیز در این زمینه هست. دقت داشته باشید وکلایی که در این زمینه مهارت و تجربه کافی دارند معمولا می‌توانند روال اعاده اعتبار را به بهترین شکل ممکن برای شما پیگیری کنند که این موضوع هم می‌تواند روی نتیجه نهایی این کار و هم روی سرعت پیگیری پرونده حقوقی شما تاثیر مثبت  بسیار زیادی داشته باشد.

یک وکیل اعاده اعتبار ورشکسته چه خدماتی را به ما ارائه می‌دهد؟

خدمات وکیل اعاده اعتبار

اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که به دنبال یک وکیل خوب در حوزه اعاده اعتبار ورشکسته هستید بدون شک باید با وکلایی که در این زمینه فعالیت دارند آشنا شده و اطلاعاتی را درباره خدماتی که به شما ارائه می‌دهند به دست بیاورید. یکی از مهم‌ترین خدماتی که امروزه توسط این وکلا به شما ارائه می‌شود خدمات مشاوره است. هرچه شما بتوانید به شکل از یک وکیل مشاوره بگیرید به شکل بهتری نیز می‌توانید پیگیری‌های لازم را برای اعاده اعتبار خود انجام دهید.

از دیگر خدماتی که توسط این وکلا به شما ارائه می‌شوند می‌توان به مسئله پیگیری پرونده‌های حقوقی شما اشاره کرد. درصورتی‌که اعاده اعتبار خود را به یک وکیل باتجربه و با سطح دانش بالا بسپارید می‌توانید اطمینان داشته باشید که بهترین عملکرد را در این پیگیری خواهند داشت و در نتیجه پرونده شما نیز تاحدامکان به نتیجه مطلوبی خواهد رسید. دقت داشته باشید که این وکلا خدمات بسیار جذاب دیگری را نیز معمولا به شما ارائه می‌دهند.

یکی از کاربردی‌ترین خدماتی که امروزه توسط این وکلا به شما ارائه می‌شود تنظیم دادخواست برای اعاده اعتبار است که می‌تواند در طول روند اعاده اعتبار بسیار مفید و کاربردی باشد.

یک وکیل اعاده اعتبار ورشکسته چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

ویژگی‌های وکیل اعاده اعتبار ورشکسته

زمانی که قصد انتخاب یک وکیل اعاده اعتبار ورشکسته را دارید باید به چند نکته کلیدی و بسیار مهم در این زمینه دقت داشته باشید. اولین ویژگی که باید مدنظر قرار دهید مسئله تجربه وکیل است. هرچه وکلایی باتجربه بالاتر را برای خود انتخاب کنید احتمال این‌که شانس پیروزی شما در پرونده افزایش پیدا کند بیشتر می‌شود. البته در این زمینه داشتن دانش تخصصی در زمینه قوانین تجاری نیز می‌تواند از اهمیت بالایی برخوردار باشد و وکلای با دانش بالاتر معمولا عملکرد بهتری را به شما ارائه می‌دهند.

یک ویژگی کلیدی و بسیار مهم دیگر که باید در خصوص این وکلا به آن دقت داشته باشید مسئله قابل‌اعتماد بودن است. شما باید تمام اطلاعات موردنیاز درباره وضعیت تجاری خود را در اختیار این وکیل قرار دهید. به همین علت نیز شما باید سعی کنید وکلایی را انتخاب کنید که قابل‌اطمینان و معتمد شما باشند. اگر به دنبال چنین وکلایی هستید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما از خدمات موسسه حقوقی ما در این زمینه نیز استفاده کرده و از مزایای آن نهایت بهره را ببرید.

انتخاب بهترین وکیل اعاده اعتبار ورشکسته

بهترین وکیل اعاده اعتبار ورشکسته

اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که به دنبال بهترین وکیل اعاده اعتبار ورشکسته هستید بدون شک باید از خدماتی که توسط مجموعه ما به شما ارائه می‌شود استفاده کنید. استفاده از این خدمات می‌تواند مزایای بسیار زیادی را برای شما به همراه داشته باشد. یکی از مهم‌ترین مزایای استفاده از این خدمات این است که شما می‌توانید به میزان زیادی در زمان و انرژی خود برای اعاده اعتبار صرفه‌جویی کرده و با کمترین میزان انرژی اعتبار خود را برگردانید.

ما در مجموعه خود تلاش کرده‌ایم تا بهترین وکلا را در این زمینه به شما ارائه دهیم که تمام آنها دارای سطح تجربه و دانش بالایی هستند و به همین علت نیز به شما در حل پرونده‌های حقوقی که در این زمینه دارید کمک می‌کنند. یکی دیگر از مزایای استفاده از خدمات مجموعه ما این است که ما هزینه بسیار مناسبی را در قبال خدماتی که به شما ارائه می‌دهیم دریافت می‌کنیم. به‌این‌ترتیب با استفاده از خدمات مجموعه ما شما می‌توانید به میزان زیادی در هزینه‌های خود نیز صرفه‌جویی کنید.

نتیجه‌گیری

اعاده اعتبار ورشکسته زمانی لازم می‌شود که شما اعتبار تجاری خود را ازدست‌داده باشید و در این زمینه با مشکلات متعددی مواجه شده باشید. در این شرایط شما با استفاده از روش‌های مختلف می‌توانید اقدام به اعاده اعتبار خود کنید که البته هریک از این روش‌ها دارای مزایا و معایب خاص خود بوده و شرایط خاصی نیز دارند. برای استفاده از هریک از این روش‌ها شما باید به طور کامل با این شرایط آشنا شده و اطلاعات قانونی خوبی را در این زمینه به دست بیاورید.

البته در طول این مسیر کمک‌گرفتن از وکیلی که دارای تجربه و تخصص بالایی در این زمینه باشد نیز می‌تواند به میزان زیادی به شما کمک کند تا به نتایج مطلوب خود دست پیدا کنید. دقت داشته باشید که در انتخاب وکیل شما باید چند ویژگی کلیدی و مهم را مدنظر قرار دهید که از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به تجربه و تخصص بالا، قابل‌اعتماد بودن و دریافت هزینه مناسب در قبال خدماتی که به شما ارائه می‌دهد اشاره کرد.

درصورتی‌که به دنبال بهترین وکلا در این حوزه هستید می‌توانید همین حالا با مجموعه ما تماس گرفته و از خدمات فوق‌العاده‌ای که در این حوزه ارائه می‌دهیم استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان