لوگو سایت

9:00 - 17:00

ساعت کاری

02128111107

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید

وکیل ثبت احوال

دریافت خدمات از وکلای مجرب ثبت احوال رامان

رسیدگی به مشکلات و امور ثبت احوال با کمک وکلای حرفه‌ای

بسیاری از افراد با مشکلاتی مانند تغییر نام و نام خانوادگی، دریافت مدارک و شناسنامه المثنی و تغییر اسناد هویتی روبه‌رو هستند. به همین دلیل مشورت با یک وکیل حرفه‌ای در مشکلات مربوط به ثبت احوال ضروری به نظر می‌رسد. زیرا با استخدام وکیل می‌توانید چنین مشکلاتی را به‌راحتی حل کنید و به نتیجه مطلوب برسید. موسسه حقوقی رامان یکی از بهترین مراجع استخدام وکیل و مشاوره حقوقی در سطح کشور به شمار می‌رود. موسسه ما بهترین وکلا را برای استخدام و مشاوره به مشتری‌ها معرفی می‌کند.

Play Video about ارائه خدمات مشاوره

درک پیچیدگی‌های امور ثبت احوال با کمک وکلای مجرب موسسه رامان

انجام امور مربوط به ثبت احوال به دلیل پیچیدگی‌های زیاد ممکن است بسیار دشوار باشد. افرادی که در انجام چنین اموری با مشکل روبه‌رو هستند و با قوانین رسیدگی این امور آشنایی کافی ندارند، با مشکلات بیشتری روبه‌رو خواهند شد. همچنین رسیدن به نتیجه مطلوب برای آن‌ها تقریبا غیر ممکن می‌شود. چرا که انجام امور ثبت احوال به شدت زمان‌بر خواهد بود و باید برای این کار انرژی زیادی صرف کرد.

به دلیل همین پیچیدگی‌ها در قوانین مربوط به ثبت احوال، فقط افراد تحصیل‌کرده در این زمینه می‌توانند آن‌ها را درک کنند. وکیل ثبت احوال فردی است که به صورت تخصصی در همین زمینه تحصیل‌کرده و در آزمون وکالت قبول شده است. موسسه حقوقی رامان با معرفی بهترین وکلای ثبت احوال در انجام امور در این زمینه به شما کمک خواهد کرد.

درک پیچیدگی‌های امور ثبت احوال با کمک وکلای مجرب موسسه رامان

وظایف وکلای ثبت احوال رامان

وکیل ثبت احوال که نوعی وکیل حقوقی به شمار می‌رود، در انجام امور مربوط به ثبت احوال به موکل خود کمک کرده و راهکارهایی برای حل مشکلات موکل ارائه می‌دهد.

وکلای ثبت احوال موسسه رامان وظایف مختلفی را در قبال موکل خود برعهده می‌گیرند که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • گرفتن شناسنامه المثنی برای موکل
  • تغییر نام و نام خانوادگی موکل در شناسنامه
  • تغییر جزئیات در توضیحات شناسنامه موکل
  • تغییر سن موکل در شناسنامه
وظایف وکلای ثبت احوال رامان

سوالی دارید؟

درخواست خود را ثبت کنید

وظایف وکلای ثبت احوال رامان

در برخی موارد ممکن است شناسنامه شخصی مفقود شود. همچنین این احتمال وجود دارد که شناسنامه او به شکلی مخدوش شده باشد که توضیحات و جزئیات آن قابل خواندن نباشد. در زمانی که شناسنامه مفقود شده باشد، شخص باید نسبت به دریافت المثنی شناسنامه اقدام کند. در صورتی که شناسنامه فرد مخدوش شده یا به دلایلی از بین رفته باشد، این شخص باید به اداره ثبت احوال درخواست تعویض شناسنامه دهد. تعویض یا دریافت المثنی شناسنامه نیازمند آگاهی از قوانین و مراحل آن است که به کمک وکلای ثبت احوال حرفه‌ای موسسه رامان می‌توان این کار را در سریع‌ترین زمان ممکن انجام داد.

وکیل ثبت احوال در موسسه رامان برای تغییر نام و نام خانوادگی

بسیاری از افراد برای تغییر نام و نام خانوادگی خود به وکیل مراجعه می‌کنند. چرا که برای انجام این کار قوانین خاصی در نظر گرفته شده است و فقط در برخی از موارد اجازه آن داده می‌شود. از جمله این قوانین خاص برای تغییر نام و نام خانوادگی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • در صورت دو یا چندکلمه‌ای بودن نام یا نام خانوادگی
  • در صورت خارجی بودن نام یا نام خانوادگی
  • در صورت وجود واژه‌های نامناسب و مستهجن در نام یا نا خانوادگی

به دلیل وجود چنین قوانینی مشورت با یک وکیل ثبت احوال حرفه‌ای در این زمینه ضروری است. چرا که طبق قوانین، شخص باید تغییر نام و نام خانوادگی خود را در هیئت حل اختلاف اداره ثبت احوال مطرح کند. سپس این هیئت بر اساس قوانین مربوط به این زمینه، تصمیم نهایی را خواهد گرفت. اگر با تغییر نام یا نام خانوادگی موافقت شود، متقاضی باید درخواست تعویض شناسنامه بدهد.

در صورتی که با تغییر نام یا نام خانوادگی موافقت نشود، شخص می‌تواند در دادگاه شکایت تنظیم کند تا این مرجع قضایی درباره تغییر نام تصمیم بگیرد. انجام همه این کارها نیازمند آگاهی از پیچیدگی‌های قانونی در این زمینه است؛ بنابراین فرد برای انجام این کار بهتر است به موسسه رامان مراجعه کرده و با یک وکیل ثبت احوال مشورت کند.

وکیل ثبت احوال در موسسه رامان برای تغییر توضیحات شناسنامه

تغییر جزئیات شناسنامه شامل موارد زیادی از جمله حذف نام همسر قبلی در شناسنامه است. بسیاری از افراد متاهل که از همسر خود طلاق می‌گیرند، نسبت به حذف نام همسر خود و تغییر شناسنامه اقدام می‌کنند. انجام این کار شرایط و قوانین خاصی دارد که یکی از آن‌ها ازدواج مجدد شخص و درج نام همسر دوم او در شناسنامه است. یا در صورتی که قبل از نزدیکی، زن و شوهر طلاق بگیرند، امکان حذف نام همسر سابق برای زن و مرد وجود خواهد داشت. به دلیل وجود این شرایط و پیچیدگی‌های انجام مراحل قانونی، بهتر است که شخص به موسسه رامان مراجعه کرده و با یک وکیل حرفه‌ای مشورت کند.

ویژگی‌های وکلای ثبت احوال در موسسه رامان

یک وکیل ثبت احوال حرفه‌ای در موسسه رامان برای انجام کارهای موکل خود چند ویژگی مهم دارد که یکی از آن‌ها داشتن تجربه کافی در حیطه کاری است. چرا که هر چه تجربه وکیل در حیطه تخصصی خود بیشتر باشد، نسبت به قوانین و پیچیدگی آن‌ها اطلاعات بیشتری خواهد داشت. به این ترتیب موکل او به راحتی و در سریع‌ترین زمان ممکن به نتیجه دلخواه می‌رسد.

یکی دیگر از ویژگی‌های مهم یک وکیل ثبت احوال در موسسه رامان، آشنایی کافی با قوانین سازمان ثبت احوال کشور است. یعنی این وکیل از تغییرات قوانین در این زمینه آگاه بوده و اطلاعات او به‌روز خواهد بود. به این صورت می‌تواند بهترین اقدامات را برای پرونده موکل خود ارائه دهد و راه را برای رسیدن موکل به نتیجه مطلوب هموار کند.

برای دریافت مشاوره رایگان با ما در تماس باشید

موسسه حقوقی رامان بهترین مرکز برای استخدام وکیل ثبت اسناد

برای استخدام وکیل ثبت اسناد بهترین کار مراجعه به موسسات حقوقی است. چرا که می‌توانید با مراجعه به چنین موسساتی از تجربه و حرفه‌ای بودن وکیل خود مطمئن شوید. یکی از بهترین مراجع برای استخدام وکیل، موسسه حقوقی رامان است. با مراجعه به موسسه ما، می‌توانید بهترین وکلای حقوقی را برای خود استخدام کرده و در پرونده‌های حقوقی خود به مطلوب‌ترین نتیجه برسید.