لوگو سایت

9:00 - 17:00

ساعت کاری

02128111107

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید

زمان مطالعه: 6 دقیقه
طلاق به دلیل عدم تمکین جنسی

طلاق به دلیل عدم تمکین جنسی چگونه و چه زمانی انجام میشود؟

طلاق به دلیل عدم تمکین جنسی چگونه و چه زمانی انجام میشود؟

طلاق به دلیل عدم تمکین جنسی

فهرست مطالب

طلاق به دلیل عدم تمکین جنسی یکی از انواع روش‌هایی است که برای طلاق گرفتن وجود دارد. این روش برای طلاق گرفتن دارای شرایط خاصی است که بسیاری از افراد اطلاعات چندانی در این زمینه ندارند و همین عامل نیز باعث می‌شود تا نتوانند به‌درستی درخواست خود را برای طلاق به ثبت برسانند. به‌طورکلی باید بدانید که تمکین در قانون دارای معنی خاصی است که آشنایی با این معنی می‌تواند به شما کمک کند تا به شکل بهتری با شرایط طلاق در صورت عدم تمکین آشنا شوید.

ما در ادامه این مطلب قصد داریم کمی بیشتر درباره طلاق به دلیل عدم تمکین صحبت کرده و اطلاعات مفید و کاربردی را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم. پس اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که قصد دارید از این طریق از همسر خود طلاق بگیرید یا این‌که علاقه‌مند هستید تا اطلاعات حقوقی خود را درباره این نوع طلاق افزایش دهید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما با یک وکیل خانواده مشورت کنید.

آشنایی با مفهوم تمکین

پیش از آنکه قصد داشته باشیم درباره طلاق به دلیل عدم تمکین جنسی صحبت کرده و اطلاعاتی را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم اجازه دهید تا کمی بیشتر درباره خود مفهوم تمکین صحبت کنیم. زمانی که صیغه عقد بین زن و مرد جاری می‌شود و این دو به یکدیگر محرم می‌شوند نسبت به یکدیگر حقوقی دارند که رعایت کردن این حقوق از اهمیت بالایی برخوردار است. تمکین به این معناست که زن نسبت به شوهر خود وظایفی دارد که باید به آنها عمل کند.

به‌عنوان‌مثال زن موظف خواهد بود تا در خانه و منزلی که همسرش برای او تهیه کرده زندگی کند و از طرفی رفتار مناسبی را نیز با همسر خود داشته باشد. به‌عنوان‌مثال داشتن خوش‌رویی با همسر یکی از مهم‌ترین وظایف او به شمار می‌آید. این موارد در واقع تمکین عمومی را در ازدواج ایجاد می‌کنند. نوع دیگری از تمکین برای زن وجود دارد که به آن تمکین خاص گفته می‌شود. در این نوع تمکین زن موظف است تا نسبت به نیازهای جنسی همسرش پاسخگو باشد.

البته این به آن معنا نیست که زن در تمامی شرایط باید به این نیازها پاسخگو باش؛ بلکه در مواردی که زن به دلایلی که از نظر قانون و شرع مشکلی ندارند نمی‌تواند پاسخگوی نیاز جنسی همسر خود باشد می‌تواند پیشنهاد او را رد کند.

در صورت عدم تمکین زن، مرد از چه حقوقی برخوردار خواهد بود؟

احتمالا یکی از اولین سوالاتی که درباره طلاق به دلیل عدم تمکین جنسی ممکن است برای شما هم به وجود آمده باشد این است که اگر زن در یک زندگی زناشویی از همسر خود تمکین نکند مرد دارای چه حقوقی در این شرایط خواهد بود؟ در این بخش قصد داریم پاسخ کاملی را نسبت به این سوال ارائه دهیم. درصورتی‌که مرد بتواند این مسئله را با استفاده از مدارک اثبات کند که همسر او از او تمکین نمی‌کند می‌تواند از حقوقی برخوردار باشد.

یکی از این حقوق این است که او می‌تواند یک دعوای حقوقی را علیه او اجرا کرده و اقدام به ازدواج مجدد کند. البته این به شرطی است که قاضی اجازه این کار را به او بدهد. زمانی که زن از مرد و همسر خود تمکین نمی‌کند مرد نیز می‌تواند از پرداخت نفقه به او خودداری کند و از نظر قانونی این امکان برای مرد وجود خواهد داشت. در گام آخر نیز اگر هیچ‌یک از راهکارهای بالا جواب نداد مرد می‌تواند در مرحله آخر درخواست طلاق خود را به دادگاه ارائه دهد.

چگونه عدم تمکین جنسی زن را ثابت کنیم؟

در بخش قبلی به این موضوع اشاره کردیم مرد تنها زمانی می‌تواند از حقوق خود استفاده کند که ثابت کند که همسرش از او تمکین نمی‌کند. حال ممکن است این سوال در ذهن به وجود بیاید که از چه راه‌هایی می‌توان به این موضوع را اثبات کرد؟ به‌طورکلی باید بدانید که اثبات عدم تمکین زن و طلاق به دلیل عدم تمکین جنسی یک مسئله بسیار سخت و دشوار است و اثبات‌کردن آن ممکن است چالش‌هایی را برای شما داشته باشد. پس بهتر است برای این کار حتما از یک وکیل کارکشته و باتجربه کمک بگیرید.

روش اولی که برای اثبات عدم تمکین وجود دارد این است که خود زن در دادگاه نسبت به این موضوع اقرار کند. روش دیگری که برای این کار وجود دارد این است که زن اطلاعاتی را در خصوص عدم تمکین خود از همسرش در اختیار دیگران قرار داشته باشد و این افراد با حضور در دادگاه شهادت دهند که زن خودش اذعان کرده که از همسرش تمکین نمی‌کند. گاهی اوقات نیز ممکن است خود قاضی باتوجه‌به شواهد و مدارکی که وجود دارد به چنین نتیجه‌ای برسد.

آیا طلاق از طریق عدم تمکین جنسی روی مهریه نیز اثر می‌گذارد؟

یکی از نکات بسیار مهمی که باید در خصوص طلاق به دلیل عدم تمکین جنسی به آن دقت داشته باشید این است که طلاق گرفتن شما به‌این‌علت نمی‌تواند به‌هیچ‌وجه روی پرداخت مهریه تاثیرگذار باشد. مهریه یکی از حقوقی است که به‌محض منعقد شدن عقد به زن داده می‌شود و زن تحت هر شرایطی می‌تواند اقدام به دریافت آن کند. بسیاری از افراد گمان می‌کنند که اگر بتوانند ثابت کنند همسر آنها از ایشان تمکین نمی‌کنند می‌توانند بدون پرداخت مهریه از او طلاق بگیرند.

این مسئله گاهی اوقات پس از طلاق یا در حین روند دریافت طلاق از همسر ممکن است مشکلات زیادی را برای شما به وجود بیاورد. پس بهتر است پیش از این‌که اقدام به طلاق گرفتن از همسر خود کنید حتما آن را نیز مدنظر قرار دهید. به‌طورکلی هرگاه که شما قصد داشته باشید به دلیل عدم تمکین جنسی همسر خود از او طلاق بگیرید باید حقوق او را به طور کامل پرداخت کنید که یکی از این حقوق حق مهریه است.

طلاق به علت عدم تمکین مرد

شاید این موضوع در ابتدا کمی عجیب به نظر برسد ولی شاید برای شما جالب باشد که بدانید چنین پرونده‌هایی نیز وجود دارند. در واقع تمکین از همسر در قانون مسئله‌ای است که هم برای مرد و هم برای زن بیان می‌شود و نمی‌توان آن را تنها مخصوص زن دانست. طلاق به دلیل عدم تمکین جنسی ممکن است از طرف زن نیز صورت گیرد. درصورتی‌که زن بتواند ثابت کند که مرد نسبت به وظایف و حقوقی که دارد عمل‌نکرده و پایبند نیست می‌تواند بدون نیاز به اجازه همسرش از او طلاق بگیرد.

نکته مهمی که در اینجا باید به آن دقت داشته باشید این است که به چنین حقی در قانون عسروحرج زن گفته می‌شود. برای اثبات چنین مسئله‌ای و طلاق گرفتن از همسر از طریق این روش نیز بهتر است که حتما سعی کنید از یک وکیل خوب و باتجربه در این زمینه کمک بگیرید که در ادامه بهترین وکلا را در این حوزه به شما معرفی خواهیم کرد.

انتخاب وکیل مناسب در طلاق به دلیل عدم تمکین جنسی

 همانطور که در بخش‌های قبلی نیز بیان کردیم داشتن یک وکیل خوب و باتجربه در زمینه طلاق به دلیل عدم تمکین جنسیمی‌تواند به میزان زیادی به شما در این مسیر کمک کند. یکی از اصلی‌ترین دلایلی که وجود دارد این است که مسائل قانونی و حقوقی که در این حوزه وجود دارند معمولا بسیار پیچیده هستند و افراد عادی نمی‌توانند آنها را به‌درستی تفسیر کنند. همین مسئله نیز باعث می‌شود تا در طول روند قانونی برای طلاق گرفتن از همسرشان با مشکلات و چالش‌های زیادی مواجه شوند.

از طرف دیگر وکلا به علت تجربه بالایی که در این زمینه دارند می‌توانند پرونده شما را سریع‌تر به جریان انداخته و آن را به نتیجه برسانند. در زمان انتخاب یک وکیل مناسب برای این کار باید به چند نکته کلیدی و مهم دقت داشته باشید. اولین نکته این است که باید سعی کنید حتما وکلایی را انتخاب کنید که تجربه کافی در زمینه طلاق به دلیل عدم تمکین جنسی داشته باشند و البته با قوانینی که در این حوزه وجود دارند نیز آشنا باشند.

قابل‌اعتماد بودن یکی دیگر از ویژگی‌های مهمی است که حتما باید به آن دقت و توجه داشته باشید. وکلایی که حس مسئولیت‌پذیری خوبی داشته و می‌توانند پرونده شما را سریعا پیگیری کنند همواره گزینه بهتری برای انتخاب کردن به شمار می‌آیند.

نتیجه‌گیری

طلاق به دلیل عدم تمکین همسر یکی از روش‌هایی است که برای طلاق گرفتن از همسر وجود دارد. در این روش شما می‌توانید با اثبات‌کردن این‌که همسرتان از شما تمکین نمی‌کند طلاق خود را دریافت کنید. البته نباید فراموش کرد که برای اثبات چنین موضوعی راهی سخت را پیش رو خواهید داشت. به همین علت است که معمولا کارشناسان توصیه می‌کنند حتما در طول این مسیر از یک وکیل خبره کمک بگیرید تا بتواند به شما در طی‌کردن ادامه مسیر کمک کند.

درصورتی‌که شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که برای طلاق به دلیل عدم تمکین جنسی همسر به دنبال یک وکیل خوب هستید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما از خدمات موسسه حقوقی ما در این زمینه استفاده کرده و از مزایای آن نهایت بهره را ببرید. استفاده از خدمات موسسه حقوقی ما به شما کمک می‌کند تا بتوانید بهترین خدمات حقوقی را با مناسب‌ترین هزینه ممکن دریافت کرده و نتیجه مطلوبی را نیز بر اساس شرایط پرونده‌ای که دارید دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان