لوگو سایت

9:00 - 17:00

ساعت کاری

02128111107

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید

وکیل خانواده

وکیل خانواده کیست و چه وظایفی دارد؟

مشکلات حقوقی که در زمینه مسائل حقوقی خانوادگی به وجود می‌آیند همواره ممکن است چالش‌های بسیار زیادی را برای افراد مختلف به همراه داشته باشند و باعث شوند تا افراد زمان زیادی را صرف حل‌کردن این مشکلات کنند. در چنین شرایطی یکی از بهترین راهکارهایی که پیش روی شما قرار دارد استفاده از خدماتی است که توسط یک وکیل خانواده به شما ارائه می‌شود. این وکلا معمولا دارای تجربه بالایی در زمینه مسائل حقوقی خانوادگی هستند و همین عامل نیز می‌تواند در حل مشکلات شما بسیار کمک‌کننده باشد.

این وکلا معمولا دانش تخصصی در زمینه قوانین موجود در حوزه مسائل حقوقی خانوادگی دارند و به علت همین تخصص نیز می‌توانند در حل کردن این مسائل کمک کنند. زمانی که قصد انتخاب یک وکیل را در این حوزه دارید شما باید به معیارها و نکات مختلفی دقت داشته باشید که در این مطلب قصد صحبت‌کردن درباره آنها را داریم. با مطالعه ادامه این مطلب شما می‌توانید اطلاعات کاملی را درباره یک وکیل مسائل خانوادگی به دست بیاورید و با دانش بیشتری از خدمات این وکلا استفاده کنید.

Play Video about ارائه خدمات مشاوره

چرا باید از یک وکیل خانواده کمک بگیریم؟

دلایل متعددی وجود دارد که باعث می‌شود تا یک وکیل خانواده از اهمیت بالایی در مسائل حقوقی این حوزه برخوردار باشد. شاید اولین مزیت و دلیل کمک‌گرفتن از یک وکیل در این حوزه را این موضوع باید دانست که معمولا زوجین و افرادی که درگیر این مسائل حقوقی می‌شوند هیچ دانش تخصصی در این زمینه نداشته و معمولا اطلاعات کمی درباره قوانین این حوزه دارند. همین عامل نیز باعث می‌شود تا در طول پرونده‌های حقوقی خود با چالش‌ها و مشکلات زیادی مواجه شده و نتوانند مشکلات خود را حل کنند.

دعاوی خانوادگی از جمله دریافت نفقه، طلاق گرفتن، دریافت مهریه و … همگی دارای قوانین خاصی هستند که بدون آشنایی با این قوانین اجرای آنها ممکن است سخت و بسیار زمان‌بر باشد. چنین وکیلی به شما کمک می‌کند تا بتوانید مراحل پیگیری خود را به میزان زیادی تسریع کنید و در مدت‌زمان بسیار کوتاه‌تری بتوانید بهترین نتایج را در پرونده‌ای که دارید دریافت کنید.

دقت داشته باشید که تمام وکلا می‌توانند وظیفه دفاع از حقوق شما در این حوزه را برعهده بگیرند ولی وکلای خانواده به علت تجربه و دانش بیشتری که در این زمینه دارند همواره گزینه بهتر و مناسب‌تری برای شما به شمار می‌آیند.

اینفوگرافیک وظایف وکیل خانواده

نکات بسیار مهمی که باید درباره دعاوی حقوقی خانوادگی بدانید

پیش از آنکه بخواهیم درباره وکیل خانواده و ویژگی‌هایی که چنین وکیلی باید داشته باشد صحبت کنیم اجازه دهید تا کمی بیشتر درباره دعاوی حقوقی خانوادگی صحبت کنیم و اطلاعاتی را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم. پرونده‌هایی که در این زمینه در دادگاه‌ها باز می‌شوند معمولا با مشکلات شخصی که زوجین با یکدیگر دارند ارتباط نزدیک و پیچیده‌ای برقرار می‌کنند. همین عامل نیز باعث می‌شود تا روند رسیدگی به پرونده‌های حقوقی در این زمینه بسیار طولانی و زمان‌بر شود.

حال گاهی اوقات یکی از طرفین قصد دارد که این روال را کوتاه کرده و بتواند در مدت‌زمان کوتاه‌تری پرونده حقوقی را به نتیجه برساند. در چنین شرایطی راهکارهای مختلفی پیش روی شما قرار دارد که اولین و بهترین گزینه کمک‌گرفتن از یک وکیل خواهد بود. دقت داشته باشید که دعاوی حقوقی خانوادگی معمولا نیازمند وکلایی هستند که بتوانند آرامش خود را در طول پرونده حفظ کرده و به حفظ آرامش موکل خود نیز کمک کنند.

به همین علت زمانی که شما قصد انتخاب چنین وکیلی را دارید باید سعی کنید حتما به مسئله آرامش و داشتن اعتمادبه‌نفس دقت و توجه کافی داشته باشید.

دعاوی حقوقی خانوادگی

یک وکیل خانواده چه تفاوتی با سایر وکلا دارد؟

یکی از سوالات رایجی که ممکن است در خصوص وکیل خانواده برای شما به وجود آمده باشد این است که این وکلا چه تفاوتی با سایر وکلایی که در حوزه‌های مختلف فعال هستند دارند؟ اگر بخواهیم یک نگاه کلی به این وکلا داشته باشیم باید گفت که آنها معمولا دارای تجربه بیشتری در زمینه مسائل حقوقی خانوادگی هستند و همین عامل نیز به آنها اجازه می‌دهد تا بتوانند در شرایط و موقعیت‌های مختلف عملکرد بهتری را از خود نشان داده و به نتیجه مطلوب‌تری برسند.

آنها معمولا با مشکلاتی که بین زوجین به وجود می‌آید آشنا هستند و می‌توانند در خلال پرونده حقوقی این مشکلات را به‌خوبی مدیریت کنند. علاوه بر این یک ویژگی بسیار مهم دیگر این وکلا این است که با روال اداری برای دریافت حق‌وحقوق زوجین در دادگاه‌ها نیز به‌خوبی آشنا هستند و همین عامل به آنها کمک  می‌کند تا بتوانند در کوتاه‌ترین زمان ممکن پرونده‌های موجود در این زمینه را به نتیجه برسانند. آنها در حل مشکلات درون خانوادگی و میان‌فردی دارای تخصص و تجربه زیادی هستند.

یک وکیل خانواده چه تفاوتی با سایر وکلا دارد؟

برای استفاده درست از خدماتی که امروزه توسط وکیل خانواده به شما ارائه می‌شود بهتر است که با وظایف چنین وکلایی آشنا شوید و اطلاعاتی را در این زمینه به دست بیاورید. دفاع از حقوق موکل یکی از اصلی‌ترین وظایفی است که این وکلا مانند سایر وکلایی که در حوزه‌های مختلف فعال هستند دارند. آنها باید به‌خوبی شرایط و وضعیت پرونده موکل خود را بررسی کرده و از جنبه‌های مختلف به آن بنگرند تا بتوانند بهترین استراتژی‌ها را برای حل مشکلات حقوقی موکل خود اتخاذ کنند. گاهی اوقات ممکن است یکی از طرفین قصد داشته باشد تا هم نفقه و مهریه خود را دریافت کرده و هم حضانت فرزند خود را از همسرش دریافت کند. در چنین شرایطی وکیلی که شما انتخاب کرده‌اید باید بتواند از تمام حقوقی که مدنظر شما است به‌خوبی دفاع کرده و در راستای رسیدن به این حقوق به شما کمک کند. پس باید وضعیت پرونده شما را از جنبه‌های مختلف بررسی کرده و تلاش کند تا درعین‌حال که نفقه و مهریه شما را دریافت می‌کند حضانت فرزندتان را نیز از همسرتان دریافت کند. دقت داشته باشید که از طرف دیگر وکیلی که برای همسر چنین شخصی وکالت می‌کند نیز دقیقا همین وظایف را بر عهده خواهد داشت.

سوالی دارید؟

درخواست خود را ثبت کنید

ارائه خدمات مشاوره تخصصی به موکل

در بیشتر مواقع موکلان یک وکیل خانواده که درگیر پرونده‌های حقوقی در این زمینه شده‌اند اطلاعات چندانی در این زمینه ندارند و همین عامل نیز باعث می‌شود تا نتوانند به‌خوبی شرایط پرونده را درک کرده و پیگیری‌های لازم را انجام دهند. یکی از مهم‌ترین وظایفی که این وکلا در این شرایط دارند این است که خدمات مشاوره جامع و کاملی را به آنها ارائه داده و آنها را نسبت به وضعیتی که پرونده‌شان دارد کاملا آگاه سازند.

نکته اساسی و بسیار مهمی که در اینجا وجود دارد این است که وکیلی که شما برای پرونده حقوقی خود انتخاب می‌کنید حتما باید دارای فن بیان خوبی باشد تا بتواند درباره شرایط پرونده به‌خوبی با شما صحبت کرده و شما را در جریان امور قرار دهد. به همین علت شما باید در زمان انتخاب چنین وکیلی به این ویژگی مهم نیز دقت داشته باشید تا بتوانید بهترین وکلا را بر اساس شرایط و نیازهای خود استخدام کنید.

فراموش نکنید که این وکلا می‌توانند خدمات مشاوره خود را هم به‌صورت حضوری و هم به‌صورت غیرحضوری به شما ارائه دهند.

انجام پیگیری‌های اداری پرونده حقوقی شما

از دیگر وظایف بسیار مهم و کلیدی که یک وکیل خانواده موظف است برای موکل خود انجام دهد می‌توان به انجام پیگیری‌های لازم برای پرونده حقوقی اشاره کرد. همان‌طور که پیش‌ازاین نیز اشاره کردیم پرونده‌های حقوقی که در این حوزه وجود دارند معمولا دارای پیچیدگی‌های قانونی بسیار زیادی هستند و همین عامل نیز باعث می‌شود تا انجام پیگیری‌های لازم برای آنها توسط افراد عادی یک پروسه بسیار زمان‌بر و سخت باشد. وکلای خانواده باتوجه‌به تجربه بیشتر در این زمینه می‌توانند بسیار کمک‌کننده باشند.

به این منظور شما باید پس از استخدام وکیل خود از او بخواهید تا تمام مراحل اداری موردنیاز را نیز خودش پیگیری کند یا این‌که در این مسیر شما را راهنمایی کرده و اطلاعات موردنیاز در خصوص مراحلی که باید طی کنید را به طور کامل در اختیار شما قرار دهد. دقت داشته باشید که در طول روال پرونده نیز وکیل شما باید پیگیری‌های لازم را در خصوص آخرین وضعیت پرونده داشته باشد و تلاش کند تا اطلاعاتی که به دست می‌آورد را به بهترین شکل ممکن در اختیار شما قرار دهد.

درصورتی‌که شما هم علاقه‌مند به استخدام چنین وکیلی برای پرونده‌های حقوقی خود هستید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما از خدمات مجموعه ما نیز در این زمینه بهره‌مند شوید.

بررسی تجربه و سطح دانش وکیل خانواده

در بخش‌های قبلی درباره برخی از معیارهایی که شما برای انتخاب یک وکیل خانواده باید به آنها دقت داشته باشید صحبت کردیم. حال در این بخش قصد داریم به طور تخصصی‌تر درباره یکی از مهم‌ترین معیارهای موجود در این زمینه صحبت کنیم که این معیار شامل دو بخش تجربه و میزان و سطح دانش وکیلی است که شما انتخاب کرده‌اید. هرچه میزان تجربه وکیلی که شما انتخاب می‌کنید بالاتر باشد شما می‌توانید انتظار عملکرد بهتری را در پیگیری پرونده‌های حقوقی خود توسط آنها داشته باشید.

دقت داشته باشید که میزان تجربه یک وکیل در این زمینه از طریق تعداد پرونده‌های موفق او قابل‌بررسی است. برای این کار می‌توانید از اطلاعاتی که در سایت وکلا یا موسسات حقوقی منتشر می‌شود استفاده کنید تا میزان تجربه یک وکیل را بسنجید. عامل مهم دیگری که می‌تواند در پیگیری و به نتیجه رساندن پرونده‌های حقوقی شما بسیار موثر باشد میزان و سطح دانش وکیلی است که انتخاب می‌کنید.

سطح دانش وکلا معمولا با استفاده از مدرک دانشگاهی آنها، میزان مطالعات شخصی و … افزایش پیدا می‌کند.

قابل‌اعتماد بودن یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های وکیل خانواده

یکی دیگر از ویژگی‌های کلیدی و بسیار مهمی که باید در انتخاب یک وکیل خانواده به آن دقت داشته باشید ویژگی قابل‌اعتماد بودن است. فراموش نکنید که شما قصد دارید شخصی‌ترین مسائل زندگی خود را پیرامون مشکل حقوقی که دارید برای وکیلتان توضیح دهید تا نسبت به تمام جوانب پرونده‌ای که دارید آگاه شود. در چنین شرایطی اگر وکیلی که انتخاب کرده‌اید قابل‌اعتماد نباشد احتمالا مشکلات زیادی را برای شما به وجود خواهد آورد.

برای انتخاب یک وکیل قابل‌اعتماد در گام اول به شما پیشنهاد می‌کنیم از افرادی که تجربه و تخصص بیشتری نسبت به شما دارند کمک و مشورت بگیرید. با این کار می‌توانید بهترین وکلا را بر اساس شرایط خود انتخاب کنید. بااین‌حال اگر به چنین افرادی دسترسی ندارید به شما پیشنهاد می‌کنیم موسسات معتبر را برای انتخاب وکیل انتخاب کنید. این موسسات باتوجه‌به موکلان زیادی که دارند معمولا معتبر بوده و کاملا قابل‌اطمینان هستند.

یکی از بهترین و قدیمی‌ترین موسساتی که خدماتی را در حوزه پرونده‌های حقوقی خانواده به شما ارائه می‌دهد موسسه حقوقی ما است که همین حالا می‌توانید از طریق سایت ما با تماس گرفته و از خدمات ما نهایت استفاده را ببرید.

وکیل خانواده‌ای را انتخاب کنید که با شما صادق باشد

در زمان انتخاب وکیل خانواده مسائل مختلفی باید مدنظر قرار گرفته شود که یکی از مهم‌ترین آنها صادق بودن وکیل با شما است. متاسفانه امروزه یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که شاهد آن هستیم این است که بسیاری از وکلایی که در حوزه‌های مختلف فعالیت دارند با موکلان خود صادق نیستند و آنها را به طور کامل در جریان وضعیت پرونده قرار نمی‌دهند تا بتوانند هزینه و مبلغ بیشتری را از آنها دریافت کنند. این مشکل باعث نارضایتی و عدم اطمینان طیف گسترده‌ای از موکلان در حوزه پرونده‌های خانواده نیز شده است.

به همین علت نیز اکثر کارشناسان توصیه می‌کنند که برای حل این پرونده‌ها سعی کنید وکلایی را انتخاب کنید که صداقت آنها کاملا تضمین شده و اثبات شده باشد. باز هم برای انجام این کار بهترین گزینه‌ای که پیش روی شما قرار دارد استفاده از خدماتی است که توسط موسسات حقوقی معتبر به شما ارائه می‌شود. با مراجعه به سایر بخش‌های سایت ما می‌توانید اطلاعات کاملی را در خصوص خدماتی که ما در حوزه وکلای خانواده به شما ارائه می‌دهیم به دست بیاورید.

هزینه استخدام وکیل خانواده

هزینه استخدام یک وکیل خانواده خوب به چه عواملی بستگی دارد؟

احتمالا یکی از مهم‌ترین دغدغه‌هایی که در خصوص استخدام یک وکیل خانواده خوب برای شما هم به وجود آمده این است که هزینه استخدام چنین وکیلی چقدر است و این هزینه به چه عوامل و پارامترهایی بستگی دارد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که هزینه استخدام این وکلا معمولا بالا است مگر این که شما سعی کنید از موسساتی که این خدمات را با بالاترین سطح کیفیت و مناسب‌ترین قیمت به شما ارائه می‌دهند استفاده کنید. البته باید دقت داشته باشید که عوامل زیادی روی این هزینه تاثیرگذار هستند.

میزان وخیم بودن پرونده حقوقی که در این حوزه دارید، میزان تجربه و دانش وکیلی که برای حل پرونده‌های حقوقی خود انتخاب کرده‌اید، نوع خدماتی که انتظار دارید یک وکیل خانواده به شما ارائه دهد و همین‌طور سایر ویژگی‌هایی که در بخش‌های قبلی بیان کردیم همگی می‌توانند به میزان زیادی روی این هزینه تاثیرگذار باشند.

اگر قصد دارید اطلاعاتی را در خصوص این‌که استفاده از خدمات وکلای خانواده در مجموعه ما چقدر برای شما هزینه‌بردار خواهد بود به دست بیاورید به شما پیشنهاد می‌کنیم همین حالا با مجموعه ما تماس بگیرید.

آشنایی با مهارت‌های نرم یک وکیل خانواده خوب و باتجربه

در زمان انتخاب یک وکیل خانواده شما باید به برخی از ویژگی‌های دیگر نیز دقت داشته باشید. یکی از مهم‌ترین این ویژگی‌ها داشتن فن بیان خوب است. هرچه یک وکیل دارای فن بیان و مهارت‌های کلامی قوی‌تری باشد به شکل بهتری می‌تواند از حقوق شما دفاع کرده و پرونده حقوقی شما را نیز به نتیجه برساند. درصورتی‌که وکلای تندمزاج و عصبی را برای پرونده‌های حقوقی خود انتخاب کنید نمی‌توانید انتظار عملکرد چندان بهینه‌ای را از آنها داشته باشید و احتمالا پرونده شما با شکست مواجه خواهد شد.

وکلایی که قادر هستند تا به‌راحتی آرامش خود و موکل خود را حفظ کنند معمولا عملکرد بهتری را در دادگاه‌های خانواده و سایر دادگاه‌ها از خود نشان می‌دهند و شانس موفقیت آنها نیز بالاتر خواهد بود. وکیلی که شما انتخاب می‌کنید حتما باید دارای دایره ارتباطات گسترده‌ای باشد و بتواند با افراد مختلف در خصوص مشکل حقوقی که شما دارید مشورت کند. اگر چنین وکیلی را پیدا نکردید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما از خدمات مجموعه ما استفاده کنید.

ما در مجموعه خود شرایطی را برای شما فراهم کرده‌ایم تا بتوانید از خدمات بهترین وکلای خانواده با کمترین هزینه ممکن بهره‌مند شوید.

مهارت‌های نرم وکیل خانواده

چه زمانی باید به وکیل خانواده مراجعه کنیم؟

زمان مراجعه به وکیل خانواده

برای مراجعه به وکیل خانواده شما باید در زمان درست این کار را انجام دهید تا بتوانید انتظار عملکرد خوبی را از وکیل داشته باشید. درصورتی‌که خیلی دیر به چنین وکیلی مراجعه کنید و زمانی این کار را انجام دهید که به اصطلاح کار از کار گذشته است معمولا این وکلا نمی‌توانند پیشرفت چندانی را در پرونده شما به وجود بیاورند. درصورتی‌که قصد شکایت کردن از همسر خود و دریافت نفقه، مهریه یا حتی طلاق گرفتن را دارید پیش از هر کاری سعی کنید به یک وکیل مراجعه کرده و با او مشورت کنید.

درصورتی‌که همسر شما علیه شما شکایتی را تنظیم کرده است نیز سعی کنید پیش‌ازاین که به دادگاه مراجعه کنید حتما اقدام به انتخاب و استخدام یک وکیل باتجربه و خوب در زمینه مسائل حقوقی خانوادگی کنید. با انجام این کار اطمینان حاصل خواهید کرد که در زمان درست وکیل را انتخاب کرده‌اید و از همان مراحل ابتدایی تمام گام‌های خود را به‌صورت استاندارد برمی‌دارید.

فراموش نکنید که کمک‌گرفتن از یک وکیل باتجربه در زمان درست می‌تواند تاثیری فوق‌العاده روی نتیجه پرونده شما داشته باشد.

برای دریافت مشاوره رایگان با ما در تماس باشید

شرایطی که نیاز به وکیل خانواده داریم

در چه شرایط و موقعیت‌هایی نیازمند استفاده از خدمات یک وکیل خانواده خواهیم بود؟

در بیشتر دعاوی خانوادگی شما نیازمند این هستید که از یک وکیل خوب و باتجربه خانواده کمک بگیرید. زمانی که قصد دریافت طلاق توافقی با همسر خود را دارید بهتر است که یک وکیل را برای خود انتخاب کنید تا بتوانید روند رسیدگی به پرونده را سرعت ببخشید و در کوتاه‌ترین زمان ممکن آن را به نتیجه برسانید. دقت داشته باشید که حتی در طلاق توافقی نیز اگر مراحل اداری به‌درستی طی نشوند ممکن است زمان رسیدگی به پرونده شما به میزان زیادی طول بکشد که یک وکیل خانواده از چنین مسئله‌ای جلوگیری خواهد کرد.

درصورتی‌که طلاق از طرف زن یا طلاق از طرف مرد مورد تقاضا باشد باز هم وکلای خانواده می‌توانند به میزان زیادی به شما کمک کرده و خدمات خود را به بهترین شکل ممکن در اختیار شما قرار دهند. گاهی اوقات ممکن است بانوان قصد داشته باشند که مهریه خود را به طور کامل دریافت کنند. در این شرایط نیز وکلای خانواده می‌توانند بسیار کمک کنند. از دیگر شرایطی که شما نیازمند وکلای خانواده هستید نیز می‌توان به دریافت حضانت فرزند و دریافت نفقه اشاره کرد.

استخدام بهترین وکیل خانواده

در بخش‌های قبلی تا حدودی اشاره کردیم که موسسه حقوقی ما یکی از بهترین موسسات حقوقی است که امروزه بهترین وکلای خانواده را برای شما فراهم کرده و شما می‌توانید بر اساس شرایط و نیازهایی که دارید بهترین وکلا را از طریق مجموعه ما استخدام کنید. استخدام یک وکیل خانواده از طریق مجموعه ما می‌تواند مزایای زیادی را برای شما به همراه داشته باشد. یکی از مهم‌ترین این مزایا این است که وکلای خانواده ما دارای تجربه و سطح دانش تخصصی بسیار بالایی هستند.

همین عامل نیز باعث می‌شود تا بتوانند عملکرد خوبی را در حل پرونده‌های حقوقی شما از خود نشان دهند و پرونده‌های شما را به نتیجه مطلوب برسانند. نکته مهم دیگری که دراین‌خصوص وجود دارد این است که هزینه استفاده از خدمات وکلای خانواده ما بسیار مناسب بوده و شما می‌توانید با کمترین هزینه از این خدمات نهایت بهره را ببرید. در صورت نیاز به مشاوره تخصصی ما در سایت خود این امکان را برای شما فراهم کرده‌ایم تا بتوانید به‌صورت کاملا غیرحضوری و آنلاین از خدمات مشاوره ما نیز استفاده کنید.

در صورت علاقه می‌توانید از سایر بخش‌های سایت ما دیدن کرده و بیشتر با خدماتی که به شما ارائه می‌دهیم آشنا شوید.

سوالات پرتکرار

در این بخش قصد داریم به برخی از رایج‌ترین سوالاتی که در خصوص وکیل ملکی وجود دارد پاسخ دهیم

خیر ولی کمک‌گرفتن از یک وکیل همواره می‌تواند نیازهای شما را برطرف کرده و به نتیجه پرونده شما نیز کمک کند.

بله هزینه استفاده از خدمات چنین وکیلی بالا خواهد بود ولی شما می‌توانید با استفاده از خدمات موسسه ما این هزینه را تا حدودی کاهش دهید.

وکیلی که بتواند تمامی نیازهای شما را برطرف کرده و وظایف خود را نیز به‌درستی انجام دهد.

یک وکیل خانواده وکیلی است که در حوزه پرونده‌های حقوقی خانوادگی از جمله طلاق، دریافت مهریه، دریافت نفقه، دریافت حضانت فرزندان و … تجربه و تخصص دارد و می‌تواند به زوجین در این موارد کمک کند. این وکلا باید دارای ویژگی‌های مختلفی باشند که از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به داشتن تجربه و تخصص بالا، قابل‌اعتماد بودن، صداقت داشتن با موکل و … اشاره کرد که شما در زمان انتخاب آنها باید به این ویژگی‌ها نهایت دقت و توجه را داشته باشید.

برای استفاده از خدمات چنین وکلایی می‌توانید همین حالا از خدمات سایت و مجموعه تخصصی ما بهره‌مند شوید.