لوگو سایت

9:00 - 17:00

ساعت کاری

02128111107

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید

وکیل ثبت اسناد

وکلای ثبت اسناد حرفه‌ای موسسه رامان در کنار شما هستند

انجام امور ثبت اسناد و حل مشکلات آن با کمک یک وکیل مجرب

همه افرادی که در حوزه خرید و فروش ملک فعال هستند، برای انتقال مالکیت ملک باید مراحل ثبت اسناد را انجام دهند. طبق ماده 63  قانون ثبت اسناد و املاک، طرفین معامله یا وکیل ثبت اسناد آن‌ها ملزم است تا در دفاتر ثبت اسناد امور انتقال مالیکت را انجام دهند. برای اسنادی که در آن یک طرف معامله تعهد می‌دهد، امضای طرف معامله متعهد شده کافی است. باید اشاره کرد که موسسه حقوقی رامان که یکی از بهترین موسسات حقوقی در سطح کشور است، بهترین وکلای امور ثبتی را به مراجعین معرفی می‌کند.

Play Video about ارائه خدمات مشاوره

انجام دادرسی‌های حقوقی املاک به کمک وکلای موسسه رامان

بسیاری از افراد در برهه‌های مختلف زندگی با مشکلاتی در امور ثبتی روبه‌رو می‌شوند که در بسیاری از مواقع پیچیده و دشوار هستند. بنابراین بهتر است که با یک وکیل ثبت اسناد مشورت کنند تا این امور و دادخواست‌های لازم در دادگاه‌ها به شکل موثری پیش بروند. وکیل امور ثبتی با قوانین و مقررات مرتبط با امور ثبت اسناد آشنایی کامل دارد. به همین دلیل می‌داند که هر پرونده حقوقی مربوط به امور ملکی را به چه روشی پیش ببرد تا نتیجه مطلوب برای موکل به دست آید.

ویژگی‌های اساسی وکلای ثبت اسناد

همه وکلای پایه یک دادگستری می‌توانند وکالت افراد را در موارد حقوقی مختلف بپذیرند. اما وکیل ثبت اسناد تمام راهکارها، پیچیدگی‌ها و قوانین مربوط به روند رسیدگی به دعاوی حقوقی مربوط به اسناد و املاک را می‌شناسد. همچنین با فرایند ثبت در اداره ثبت اسناد و املاک آشنایی کامل دارد. بنابراین بهتر می‌تواند در دعاوی حقوقی افراد در زمینه ثبت اسناد و املاک به آن‌ها کمک کند.

برخی از ویژگی‌های اساسی وکلای ثبت اسناد عبارتند از:

 • تخصص در زمینه اسناد و املاک
 • آگاهی از قوانین امور ثبتی
 • آشنایی با فرایند رسیدگی به دعاوی حقوقی ملکی
 • امانت‌داری
 • سرعت عمل بالا
 • کمک به صرفه‌جویی در هزینه‌های موکل و جلوگیری از خسارات وارده
ویژگی‌های اساسی وکلای ثبت اسناد

سوالی دارید؟

درخواست خود را ثبت کنید

تخصص در زمینه اسناد و املاک؛ از ویژگی‌های مهم وکیل ثبت اسناد

اولین ویژگی یک وکیل ثبت اسناد حرفه‌ای تخصص در زمینه اسناد و املاک است. به عبارتی دیگر وکیل امور ثبتی باید بداند که برای هر پرونده حقوقی در حیطه تخصصی او چه اقداماتی باید انجام شوند. این تخصص به مرور زمان و با کسب تجربه در پرونده‌های مختلف به دست می‌آید.

آگاهی کامل نسبت به قوانین امور ثبتی

یکی دیگر از ویژگی‌های یک وکیل ثبت اسناد حرفه‌ای آگاهی کامل از قوانین و مقررات امور ثبتی است. به عبارتی دیگر، یک وکیل امور ثبتی متخصص باید با آیین‌نامه‌ها، قوانین و آرای وحدت رویه مربوط به دعاوی حقوقی ملکی مسلط باشد. به این ترتیب با کمک وکیل امور ثبتی موکل او به نتیجه مطلوب خواهد رسید.

اطلاع از فرایند رسیدگی به دعاوی حقوقی ملکی؛ از دیگر ویژگی‌های وکیل ثبت اسناد

یک وکیل ثبت اسناد حرفه‌ای باید با فرایند رسیدگی به دعاوی حقوقی ملکی در دادگاه‌ها و مراجع قضایی مرتبط آشنایی کامل داشته باشد. باید اشاره کرد که که قوانین تصریح شده ممکن است با فرایند رسیدگی به دعاوی در دادگاه‌ها و مراجع قضایی تفاوت داشته باشد. وکیل امور ثبتی باید با روش کار مراجع قضایی رسیدگی‌کننده به دعاوی ملکی آشنایی داشته باشد تا بتواند در سریع‌ترین زمان ممکن به نتیجه مطلوب موکل خود برسد.

امانت‌داری؛ ویژگی مهم وکیل امور ثبتی

یک ویژگی مهم وکیل ثبت اسناد حرفه‌ای امانت‌دار بودن او است. در واقع نه فقط وکلای امور ثبتی، بلکه تمام وکلای حرفه‌ای باید این ویژگی را داشته باشند. ممکن است که افراد برای به دست آوردن شرکت‌ها، طرح‌ها و اموال دیگر خود در برخی موارد تمام عمر خود را تلاش کرده باشند. سپس یک وکیل استخدام کنند تا امور ثبت آن‌ها را انجام دهند. در چنین شرایطی، وکیل امور ثبتی باید در نگهداری این اطلاعات امانت‌دار بوده و اسرار موکل خود را فاش نکند.

سرعت عمل بالا؛ یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های وکیل ثبت اسناد

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های وکیل امور ثبتی حرفه‌ای سرعت او در انجام امور موکل خود است. برای داشتن سرعت عمل مناسب، یک وکیل امور ثبتی باید تخصص، مهارت و تجربه کافی در حیطه کاری خود داشته باشد. یک وکیل باتجربه با بررسی دقیق پرونده موکل خود متوجه خواهد شد که چه اقدامات قانونی باید برای آن انجام شوند. به این ترتیب می‌تواند موکل خود را به هدف مورد نظر برساند.

کمک به صرفه‌جویی در هزینه‌ها و جلوگیری از خسارات وارده

یکی از ویژگی‌های اساسی وکیل ثبت اسناد این است که با کمک او، موکل باید بتواند در هزینه‌ها صرفه‌جویی کند. همچنین کمک او باید از ایجاد مشکلات و خسارات جبران‌ناپذیر . در صورتی که در موارد ثبتی مخصوصا ثبت مالکیت اموال غیر منقول و ثبت شرکت اشتباهی وجود داشته باشد، خسارات مالی زیادی به شخص وارد می‌شود. بنابراین بهتر است که افراد قبل از اقدام به انجام هرگونه امور ملکی، با یک وکیل امور ثبتی حرفه‌ای مشورت کند.

وظایف مهم وکیل ثبت اسناد

افرادی که صاحب شرکت، کسب‌وکار یا املاک هستند با استخدام وکیل ثبت اسناد می‌توانند در کمترین زمان به نتیجه مطلوب رسیده و متحمل کمترین میزان ضرر شوند. اما برای این کار باید بدانند که وظایف وکیل امور چیست و در چه مواردی می‌توانند به آن‌ها کمک کنند.

از جمله وظایف مهم وکیل امور ثبتی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ثبت رسمی اسناد ملکی موکل
 • فعالیت در دفاتر اسناد رسمی تحت نظارت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور
 • اجرای تمام مفاد درج شده در اسناد رسمی
 • ثبت مالکیت موکل در موارد ایجاد آثار هنری
 • ثبت شرکت، برند تجاری و اختراعات موکل
 • همکاری با تمام وزارتخانه‌ها و سازمان‌های دولتی
 • ثبت برخی از حقوق موکل از جمله حق سرقفلی و کسب و پیشه
 • ثبت حق‌وحقوق تاجرانی که موکل او هستند

حق‌الوکاله وکیل ثبت اسناد چقدر است؟

در پرونده‌های حقوقی ثبتی مختلف میزان حق‌الوکاله وکیل ثبت اسناد رسمی می‌تواند متفاوت باشد. این اختلاف میزان حق‌الوکاله به مسائل مختلفی مانند موضوع پرونده بستگی دارد. برخی دیگر از این عوامل موثر شامل پیچیدگی‌ها، دشواری‌ها و اقدامات مورد نیاز برای انجام امور پرونده و زمان طی شدن فرایند رسیدگی به آن می‌شوند.

در بسیاری از پرونده‌های ملکی، اثبات مالکیت طرفین و ثبت سند به نام مالک فرایند زمان‌بر و دشواری خواهند داشت. در برخی از پرونده‌ها لازم است که موکل از سازمان‌های دولتی مانند شهرداری شکایت کند. فرایند شکایت از این سازمان‌ها باعث پیچیدگی در روند رسیدگی به پرونده شده و ممکن است که باعث افزایش میزان حق‌الوکاله شود.

وکیل ثبت اسناد ابتدا پرونده را بررسی می‌کند، سپس با کسب اطلاعات مورد نیاز حق‌الوکاله خود را تعیین کرده و به اطلاع موکل می‌رساند. این احتمال هم وجود دارد که وکیل و موکل بر سر میزان حق‌الوکاله به توافق نرسند. در چنین شرایطی، باید بر اساس تعرفه تصویب شده قوه قضاییه و چهارچوب حق‌الوکاله در موضوع‌های متفاوت، میزان حق‌الوکاله تعیین شود.

حق‌الوکاله وکیل ثبت اسناد چقدر است؟

برای دریافت مشاوره رایگان با ما در تماس باشید

موسسه حقوقی رامان؛ بهترین مرجع برای استخدام وکیل ثبت اسناد

افرادی که با مشکلات حقوقی ملکی روبه‌رو هستند تلاش می‌کنند تا بهترین وکلا را برای انجام امور حقوقی پرونده خود انتخاب کنند. برای این کار موسسات حقوقی بهترین مرجع برای استخدام وکیل هستند. موسسه حقوقی رامان یکی از بهترین مراجع برای استخدام وکیل ثبت اسناد در سطح کشور است. در صورتی که شما هم با مشکلات حقوقی ملکی روبه‌رو هستید، می‌توانید با موسسه ما تماس گرفته و بهترین وکلا را برای انجام امور حقوقی خود استخدام کنید. با کمک وکلای متخصص موسسه ما می‌توانید در بسیاری از پرونده‌های حقوقی به نتیجه دلخواه خود برسید.